re-integratie kiezen logo

Wat is de Wet BeZaVa?

De Wet BeZaVa (Wet Beperking Ziekteverzuim en Arbeidsongeschiktheid Vangnetters) werd in 2013 ingevoerd. Het doel is om langdurig ziekteverzuim van werknemers zonder vaste werkgever (vangnetters) terug te dringen en hen te stimuleren sneller weer aan het werk te gaan.

Extra verplichtingen voor werkgevers

Sinds de invoering zijn middelgrote en grote werkgevers financieel verantwoordelijk voor de kosten van:

  • zieke uitzendkrachten,
  • werknemers die ziek uit dienst zijn gegaan,
  • en zieke WW-gerechtigden.

Door deze verantwoordelijkheid worden werkgevers gestimuleerd om ook deze groep vangnetters actief te begeleiden richting werk, net zoals zij dat doen voor vaste werknemers. Dit helpt om de financiële lasten van langdurig verzuim te beperken.

Nieuwe gedifferentieerde premie

Vanaf 1 januari 2014 betalen middelgrote en grote werkgevers voor de Ziektewet niet langer een sectorpremie, maar een gedifferentieerde premie. De hoogte daarvan hangt af van de instroom van (ex-)werknemers in de Ziektewet en WIAHierdoor dragen werkgevers direct bij aan de kosten van flexwerkers die ziek uitvallen. Dit heeft bovendien gevolgen voor het eigenrisicodragerschap voor de Ziektewet en de WGA.


Kom in contact met re-integratiebureaus in uw regio voor accurate verzuimbegeleiding


Terug naar kenniscentrum

Offerte aanvragen Zoek een re-integratiebureau